Popis výzvy
Podmínky získání dotace:
- V případě výsadeb stromů musí příjemce grantu o datu výsadby informovat nadaci min. 14 dní předem. Příjemce také zajistí kvalitní dokumentaci z realizace projektu (fotografie, video, závěrečnou zprávu) a umožní účast na výsadbě stromů zástupcům nadace a jejím partnerům.
- V systému Grantys vyplní příjemce grantu závěrečnou zprávu o realizaci projektu (do 30 dnů po realizaci) a dvě zprávy o následné péči (1 a 3 roky po realizaci). Příjemce také umožní provedení kontroly výsledků projektu na místě, včetně kontroly souvisejících dokumentů.
- Při jakékoli propagaci a komunikaci projektu musí příjemce grantu postupovat podle Pravidel prezentace, která jsou přílohou smlouvy o poskytnutí nadačního příspěvku (tzn. zmínit tuto informaci v textových i grafických materiálech, včetně výroční zprávy, periodik a webu organizace).
- Vysazené stromy je nutné zaregistrovat do databáze Sázíme budoucnost. Registrace je bezplatná a slouží k budování jednotné databáze výsadeb na území ČR.
- Následnou péči musí příjemce grantu zajistit po dobu alespoň 3 let od výsadby – zálivka, výchovný řez, kontrola a odstranění kotvicích prvků, hnojení, kypření, odplevelování, ochrana proti chorobám a škůdcům, ochrana před vlivem mrazu, doplňování mulče, náhrada stromku v případě jeho úhynu apod., u ostatních 3 výsledků projektu analogicky podle konkrétního opatření. Dále musí příjemce zajistit udržitelnost projektu a jeho výstupů po dobu 6 let od realizace projektu.
Na co konkrétního dotaci získáte?
- zakoupení sazenic stromů a keřů vhodných pro dané místo (druhy původní nebo zdomácnělé), maximální podpora na jednu sazenici stromu je 1 500 Kč včetně DPH;
- kotvící, ochranný a podpůrný materiál (kůly, příčky, úvazky, mulč, ochrana kmene/nátěr, materiál pro vylepšení kvality půdy) do 800 Kč/strom včetně DPH;
- materiál potřebný k realizaci opatření;
- úpravy terénu – například protažení cesty zemědělskou technikou nebo modelování terénu pro lepší zasakování vody;
- geodetické vytyčení pozemku (např. pro obnovu polní cesty);
- jiné práce realizované dodavatelsky;
- osivo pro zatravnění, případně i jiné osivo nebo sazenice potřebné pro realizaci záměru;
- doprava sazenic a materiálu na místo realizace,
- zakoupení/zapůjčení nářadí a techniky (zakoupení je limitováno na max. 10 % částky žádané na opatření);
- následná péče (údržba) po dobu 3 let max. 350 Kč na strom, u doplňkových opatření max. do výše 20 % částky žádané na tato opatření, ostatní výdaje na následnou péči jsou povinnou spoluúčastí žadatele;
- výdaje na projekční práce a odborné poradenství, max. 10 % z žádané částky,
- výdaje na dozor při výsadbě a údržbě, max. 5 % z žádané částky,
- výdaje na prvky pro biodiverzitu - „berličky“ pro dravce, ptačí budky aj.), max. 5 % z žádané částky,
- výdaje na propagaci výsadby a tvorbu informačních materiálů,
- jiné výdaje na realizaci opatření, které je nutné srozumitelně popsat, aby byla zřejmá jejich nezbytnost pro uskutečnění záměru.
Kdo může žádat
- spolky
- ústavy
- obecně prospěšné společnosti
- církevní právnické osoby
- příspěvkové organizace
- společenství vlastníků jednotek
- družstva
- nadace a nadační fondy
- školské právnické osoby
- obce a svazky obcí (dle právní formy ve veřejném rejstříku)