Zajímám se o půdu

Nevlastníte půdu, ani na ní nehospodaříte. Ale na půdě vám záleží. Hlaste eroze nebo půdu podpořte finančně.

Vlčí máky

Chcete poradit?

Víme, že někdy není jednoduché se ve všem vyznat. Rádi vám s tím pomůžeme. Ozvěte se nám.
Pole s hlubokou rýhou způsobenou vodní erozí.

Jak eroze ničí půdu?

Eroze je přirozený proces, ale v případě zemědělské půdy je zcela nežádoucí. Při vodní nebo větrné erozi se z pole odnáší ornice, vrchní úrodná vrstva půdy, která se vytváří stovky let. Bez ornice není sklizeň.

Vidíte po dešti na poli potůčky, vyhloubené rýhy nebo strouhy? Zavátou cestu po prachové bouřce nebo bahno splavené na cestě, na návsi či ve sklepě? To vše jsou stopy eroze.

Ruka drží půdu s kořínky rostliny

Co můžete udělat?

Všimli jste si eroze na procházce? Vyfoťte ji, vyplňte náš jednoduchý formulář a my ji za vás nahlásíme. Každá eroze se počítá. Čím přesnější evidence, tím lepší ochrana půdy před erozí.

Půda potřebuje nakrmit

Záleží vám na půdě a chcete ji chránit? Líbí se vám, co děláme? Podpořte naše aktivity libovolným příspěvkem. Vaše dary nám pomohou provozovat generátor pachtovních smluv a také rozšířit poradnu pro vlastníky i zemědělce. Díky tomu budou moci na půdě lépe hospodařit a pečovat o ni.

Staňte se půdochráncem a pomozte nám ochránit půdu. Stejně jako půda ožije díky organické hmotě, tak i tento projekt může dosáhnout výsledků mnohem rychleji díky vaší podpoře

Děkujeme.